htaccess ile https://, www. yönlendirme işlemleri nasıl yapılır?

Web sitelerine www.siteadi.com yada http://siteadi.com olmak üzere iki farklı şekilde ulaşılabilir. Ziyaretçiler bu iki adreste de aynı websitesini görürler. Sonuçta hangi adresi kullansalarda web sitesine ulaşabiliyorlar. Biz web uzmanlarının bu iki yoldan birisini seçmemesi bazı sorunlar neden olabilir. Örnek verecek olurssak;

devamını oku

Php ile dinamik site haritası nasıl oluşturulur?

Google site haritalarını belirli formatta olmaz ise hatalı gösterir. "Geçersiz bir tarih bulundu. Yeniden göndermeden önce lütfen tarihi veya biçimlendirmeyi düzeltin." uyarısı alanlar için tarih formatı düzenlemesi yapılmalıdır. Burada size veritabanından çekilen veriler sayesinde, php kullanarak site haritası yapmasını anlatıcam. 

devamını oku

Jquery ajax get post ve php ile veritabanına nasıl kaydedilir?

Formlarınızı, ajax ile sayfa değişmeden kaydetmek ve bu formlarda CKEditör kullanmak bilmeyenler yada ilk kez deneyenler için büyük sorun oluşturmaktadır. Ben kendi sitelerimde özellikle yönetim panellerimde, içerik, kategori vs tüm formların ekleme ve düzenleme alanlarını ajax post kullanarak eklemeyi ve tek bir ekleme sayfası kullanmayı seviyorum. Çok zor bir olay değil, ancak CKEditör işin içine girince bazen sorun yaratabiliyor.

devamını oku

Scroll to Top